MÖBLER / Bord / Toilettebord 12417013
nr 1241 7013
Axel Larsson
(1898-1975), Sverige
Toilettebord, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, 1930-tal, Bredd: 110. Djup: 45 cm. Höjd: 64 cm
Kondition: slitage, skador
Axel Larsson, svensk möbelformgivare född 1898 i Medelpad, död 1975.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 18 mars 2019
kl 20:09:45
18/3 20:04:35
Axel Larsson
Läs mer om Axel Larsson